Zapachy samochodowe – jak je wybrać?


Pachnący środek samochodu, stanowi klucz do odpowiedniego samopoczucia w czasie podróżowania. Pod jaką postacią zapachy samochodowe, można spotkać na obecnym rynku?

Choinki to kultowy kształt

Najpopularniejsze samochodowe zapachy, to na pewno rozpowszechnione wszędzie choinki, które należy zawiesić na wstecznym lusterku. Najważniejszy ich składnik, to celuloza nasączana różnymi kompozycjami zapachowymi, które nadają intensywną woń odświeżaczom.

Największym ich plusem, jest na pewno niska cena, która utrzymuje się na poziomie paru złotych. Największa wada, to niska trwałość, ponieważ zapachowe choinki tracą swoje zapachowe walory, po 1-2 tygodniach użytkowania. 

Zapach z kratki nawiewu

Ciekawą metodą na zachowanie długotrwałej świeżości w samochodzie, będzie nabycie zapachów pod postacią esencji w płynie, która zostaje zamknięta w szklanej butelce. Zawiesza się ją na kratce wentylacyjnej w pojeździe. Takie odświeżacze, korzystają z pędu powietrza wytwarzanego przez nawiew do sprawnego nadawania wnętrzu samochodu wybranego zapachu.

Takie odświeżacze, mogą utrzymać aromat, nawet przez okres miesiąca, jednakże ich cena jest dużo wyższa, aniżeli w przypadku zawieszek w klasycznym wydaniu. Pośród zapachów płynnych, możemy też natrafić na buteleczki wraz z zawieszkami, które uwalniają zapach poprzez zatyczkę korkową. 

Odświeżacz niczym konserwa 

Jedną z najnowszych opcji produktu zapachowego do samochodu, są odświeżacze, które kształtem przypominają konserwy z aluminium. W środku, posiadają bloczki wykonane z cedrowego drzewa, które nasączono naturalnymi, wonnymi olejkami.

Wieczko takiego pojemnika, wyposażone jest w kratkę z opcją regulowania intensywności, z jaką wydobywa się zapach. Mając na uwadze zakup takiego odświeżacza, trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu kilkunastu złotych.