Dlaczego warto kupić model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16?


weatherproof 205 55 r16

Model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16 nie tylko gwarantuje bardzo duże bezpieczeństwo w zimie, ale również jest w stanie utrzymać właściwości jezdne w trakcie letnich miesięcy. Jakie atuty ma ten model opon całorocznych?

Świetna stabilność na zimniej nawierzchni

Warto wiedzieć, że stroma geometria powierzchni części środkowej została poddana przez fińskiego producenta niezwykle starannej optymalizacji. W ten sposób została zagwarantowana doskonała przyczepność opon nie tylko na mokrych, ale również zaśnieżonych drogach. Ponadto można dostrzec, że klocki klinowe bieżnika, które przypominają swoim kształtem ostrze siekiery, zapewniają kierowcy bardzo pewne trzymanie się drogi, która jest pokrywa śniegiem. Z kolei stopniowane klocki bieżnika, a także twarde lamele przyczyniają się do zwiększenia przyczepności krawędzi. Należy także wspomnieć, że klinowe elementy znajdujące się pomiędzy środkowymi, a bocznymi klockami zarówno wzmacniają poczucie precyzyjnego prowadzenia, jak i gwarantują świetną przyczepność na śniegu.

Niezwykle skuteczna ochrona przed slushplanigiem

Model opony Nokian Weatherproof 205/55 r16 wyposażony został przez producenta w bardzo głębokie oraz otwarte kanały znajdujące się między centralnymi klockami. Wpływają one bowiem na zwiększenie przyczepności w najbardziej ekstremalnych zimowych warunkach. Ponadto kanały niezwykle efektywnie wypychają zarówno wodę, jak i błoto pośniegowe spomiędzy opony i drogi. Działanie takie bardzo skutecznie chroni opony przed slushplaningiem i aquaplaningiem.