Doskonała opona od Goodyear


opona goodyear ultragrip 9

Goodyear Tire & Rubber Company to przedsiębiorstwo, które powstało w 1898 roku. Firma jest jednym z wiodących producentów opon na świecie, prowadzącym działalność w większości regionów świata.

Ciekawostki o firmie

Firma prowadzi około tysiąc punktów sprzedaży opon i centrów serwisowych, w których oferuje produkty do sprzedaży detalicznej oraz świadczy usługi naprawy samochodów. Główną działalnością przedsiębiorstwa jest rozwój, produkcja, dystrybucja i sprzedaż opon oraz powiązanych produktów i usług na całym świecie. Produkuje i sprzedaje wiele linii opon gumowych do samochodów osobowych, ciężarówek, samolotów oraz motocykli. Głównymi surowcami stosowanymi przez Goodyear są kauczuk syntetyczny i naturalny. Kauczuk syntetyczny stanowi około 55% całej gumy zużywanej przez firmę.

Model opony Goodyear Ultragrip 9

Zakłady zlokalizowane w Beaumont i Houston w Teksasie zaspokajają większość globalnych wymagań w zakresie kauczuku syntetycznego. Innymi ważnymi surowcami i komponentami, których używa firma, są sadza, kord stalowy, tkaniny i towary petrochemiczne. Zasadniczo wszystkie te surowce i komponenty są kupowane od niezależnych dostawców, z wyjątkiem niektórych produkowanych przez przedsiębiorstwo chemikaliów. Model opony Goodyear Ultragrip 9 jest produktem niesamowicie wytrzymałym oraz trwałym. Znaczne ilości paliwa i innych produktów petrochemicznych wykorzystywane są do produkcji opon, kauczuku syntetycznego i innych produktów. Firma dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół podczas produkcji.