Opony 195/65 r15 zimowe — dlaczego są tak często wybierane?


opony

Opony 195/65 r15 zimowe są często wybierane, przede wszystkim z uwagi na swoją uniwersalność. Na rynku mamy dostęp do szerokiej oferty ogumienia w wymienionej wersji. Dzięki czemu zyskujemy spore szanse na wybranie produktu dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. 

Co oznacza zapis 195/65 R15? 

Zapis 195/65 R15, nie dla wszystkich osób, jest taki oczywisty. Znajomość takiej normalizacji jest jednakże ważna. Za jej sprawą mamy szansę na świadome podjęcie tak istotnej decyzji, jak wybranie właściwych zimowych opon do auta. Zacznijmy zatem od samego początku. Liczba 195, jest wyrażoną w milimetrach wartością, która ma nas poinformować o szerokości danego bieżnika. Liczba 65, to zaś wysokość ścianek bocznych. Na podstawie łatwych do przeprowadzenia kalkulacji, możemy zatem dowiedzieć się, iż rzeczywista wysokość kupionych opon, wynosić będzie 126,75 mm. Litera R w zaprezentowanym opisie pokazuje zaś rodzaj ogumienia. Obecnie umieszcza się ją tak naprawdę pro forma, gdyż większość produktów sprzedawanych na rynku, zalicza się właśnie do tego rodzaju ogumienia mającego budowę radialną. Na samym końcu umieszczono liczbę 15 i jest to średnica felgi, na którą opona będzie najlepiej pasowała. 

Plusy 

opony

Zimowe ogumienie 196/65 R15 (przykład – tutaj) zapewni nam niepowtarzalne wrażenia w czasie jazdy. Model ten łączy w sobie cechy, takie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu oraz sportowy charakter. Tego typu połączenie sprawi, iż obok opisywanych opon nie sposób będzie obojętnie przechodzić.