Polerka oscylacyjna czy rotacyjna – jaką maszynę polerską wybrać?


Lakier samochodowy położyć można zarówno ręcznie, jak i maszynowo. W tym drugim przypadku skorzystać należy z maszyn polerskich. Dziś głównie wykorzystuje się dwa rodzaje takich urządzeń. Mowa tu o maszynach oscylacyjnych oraz rotacyjnych. Przed przystąpieniem do prac i wyborem konkretnej maszyny polerskiej, warto wiedzieć, czym oba te typy się charakteryzują.

Rotacyjna maszyna polerska

Maszyna rotacyjna obraca dyskiem wsporczym w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu rozwiązaniu starty mocy podczas polerowania są minimalne. Maszyny rotacyjne charakteryzują się dość agresywną pracą. Dlatego też świetnie sprawdzają się w przypadku pielęgnacji bardzo twardych lakierów oraz wycinania głębokich zarysowań.

Trzeba jednak pamiętać, że praca z maszyną rotacyjną nie należy do najłatwiejszych. Wszystko przez wysoką moc tych maszyn, a tym samym zwiększone wibracje padów. Rotacyjne maszyny polerską są zatem polecane raczej do osób posiadających pewne doświadczenie w tego typu pracach.

Oscylacyjna maszyna polerska

Zdecydowanie większe bezpieczeństwo podczas polerowania http://autokosmetyk.com/maszny-polerskie i lakierowania zapewnia maszyna oscylacyjna. Jest to zatem dobry wybór dla osób początkujących. Oscylacyjna maszyna rotacyjna pracuje w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu do minimum zniwelowane jest ryzyko przepalenia bądź przetarcia lakieru samochodowego.

Maszyny oscylacyjne nie tylko zapewniają eleganckie wykończenie lakierów, ale również są wygodne w użytkowaniu. Trzeba jednak wiedzieć, że oscylacyjne maszyny polerskie nie zapewniają tak dużej mocy jak maszyny rotacyjne. Nie oznacza to jednak, że maszyna oscylacyjna nie poradzi się z bardzo twardym lakierem.

Oczywiście poradzi sobie, jednak praca trwać może dłużej niż w przypadku pracy z maszyną rotacyjną.

Jak zatem widać, dostępne na rynku maszyny polerskie różnią się od siebie. Dzięki temu każdy ma możliwość doboru takiej maszyny, która najlepiej spełniać będzie indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Ogólnie rzecz ujmując, osobom początkującym polecić można maszynę oscylacyjną. Osoby bardziej doświadczone sięgnąć mogą po maszynę rotacyjną.