Opony Dębica presto UHP 2


Wśród wielu modeli opon dostępnych obecnie na rynku wyróżniają się opony Dębica presto UHP2. Jest to model, który mimo że znajduje się na dość korzystnej półce cenowej, niczym nie odbiega od opon z klasy premium. Bliższe przyjrzenie się tym oponom pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy warto je polecać.

Podstawowe parametry opon Dębica presto UHP2

Według informacji Dębicy presto UHP2 to opony o dosyć dobrych podstawowych parametrach. Parametry tych opon pozwalają na zaklasyfikowanie ich – mimo stosunkowo niewysokiej ceny – jako jedne z opon z półki premium. Najkorzystniej te opony wypadają pod kątem przyczepności na mokrej powierzchni. Według informacji od producenta opony znajdują się tu w klasie A, co znaczy że charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na mokrej drodze. W przypadku oporów toczenia jest nieco gorzej. Tutaj opony Dębicy wypadają raczej średnio. Ich opór toczenia ani nie podnosi znacząco zużycia paliwa, ani go nie obniża. Opony podczas jazdy generują średni poziom hałasu, na poziomie 67 dB.

Dębica presto UHP2 – jak zachowują się na drodze?

Użytkownicy wypowiadają się o tych oponach zazwyczaj bardzo ciepło. Chwalona jet ich przyczepność, a zwłaszcza na mokrej drodze. Wpływa to znaczne na bezpieczeństwo jazdy samochodem zaopatrzonym w te opony. Sugeruje się – w celu poprawy jakości opon – w przyszłych modelach celowanie na uzyskanie mniejszego oporu toczenia – adekwatnego do opon świetnie sprawdzających się w szybkich samochodach do agresywnej jazdy, jak postrzegane są właśnie opony tego modelu.