Opony Michelein Alpin 5 wciąż popularne


michelin alpin 5

Popularność opon Michelin Alpin 5 zaskakuje nawet specjalistów. Jak to się dzieje, że tyle czasu po premierze, wciąż zostają jednymi z najpopularniejszych zimówek.

Opony Michelin Alpin 5 w rankingach

Ostatnie spektakularne sukcesy w testach opony Michelin Alpin 5 odnosiły w 2016 roku. To wówczas bardzo dobrze wypadły one w testach prestiżowego niemieckiego magazynu „Autobild”, zdobywając wysokie noty w takich kategoriach jak „zachowanie na różnych typach nawierzchni”, „hamowanie” czy „hamowanie na mokrej nawierzchni”. W tej ostatniej konkurencji opony Alpin 5 odniosły wówczas druzgocące zwycięstwo nad drugimi w rankingu oponami Goodyear, które zatrzymały się aż 50 centymetrów dalej.
Oczywiście dziś są już na rynku opony, które parametrami biją na głowę to, co prezentuje sobą model Alpin 5. Wśród nich jest choćby jego bezpośredni następca, Alpin 6. Jednak nie zmienia to faktu, że właśnie „piątka” była dla tej serii przełomowa i do dziś są to warte uwagi opony.

Opony Alpin 5 wciąż popularne

Rzadko zdarza się, by po pięciu latach od premiery jakiś model opon nadal cieszył się dużą popularnością. Tymczasem zimowe opony Michelin Alpin 5, wciąż należą do najczęściej polecanych przez wulkanizatorów i najchętniej kupowane w sklepach. Najciekawsze jednak jest to, że popularność Alpin 5 nie słabnie, mimo że na rynku jest już szósta generacja tej serii. Dzieje się tak zapewne dlatego, że opony Alpin 6 są po prostu droższe, a mimo upływu lat Alpin 5 nadal spełniają standardy nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Dziś opony te są tańsze niż nowsze modele, wiec zainteresowanie nimi nie słabnie. Zwłaszcza że ich parametry wciąż są wystarczające na europejską zimę.