Opony letnie rozmiar 17


opony letnie 17 225x55

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym tak naprawdę charakteryzują się opony letnie 17 225×55, oraz do jakich typów aut nadają się one szczególnie? Pytanie to zdaje sobie wielu fanów motoryzacji, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rozmiar ten jest dosyć nietypowy, a co za tym idzie dość rzadko spotykany. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dla kogo tak naprawdę są opony letnie 17 225×55, oraz czym należy kierować się przed ich zakupem.

Sport i jazd codzienna


Opony w tym rozmiarze co ciekawe dostępne z powodzeniem są stosowane w sportowej jeździe, jak również i na co dzień. Z racji swoich rozmiarów, bardzo często spotyka się je zwłaszcza w większych samochodach. Doskonałym przykładem mogą być tutaj terenówki, czy też suvy. W ich przypadku zapewniają one odpowiednią drogę hamowania oraz pozwalają na prawidłowe przeniesienie środka ciężkości. W pozostałych przypadkach opony w tym rozmiarze stosuje się do podniesienia profilu samochodu.

Tanie rozwiązanie na każdą kieszeń


Wbrew pozorom rozwiązanie to wcale nie jest takie drogie, jak mogłoby to się wielu osobom wydawać. Bardzo często bowiem opony w tym rozmiarze nieznacznie różnią się cenowo niż ich mniejsi odpowiednicy. W niektórych więc przypadkach lepszym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie nieznacznie droższych opon letnich w rozmiarze 17 225×55 dostępnych na Miwan. Ponadto rozmiar ten jest na tyle popularny, że bez większego problemu znajdziemy odpowiednie do niego felgi, przeznaczone do naszego samochodu.