Zbliża się ocieplenie, potrzebne będą opony letnie 215 65r16 ?


opony letnie

Jak co roku, wraz z końcem zimy i nadchodzącym ociepleniem w każdym właścicielu auta pojawia się myśl o odpowiednim ogumieniu, które będzie adekwatne do jazdy w wyższych temperaturach powietrza. Wiele pojazdów miejskich posiada koła z felgami o średnicy 16 cali i rozmiarze 215/65. Kierowca posiadający takie auto powinien pomyśleć więc, czy nie ma konieczności wyposażenia je w dobre opony letnie 215 65r16.

Niejeden właściciel auta zastanawia się czy w ogóle istnieje sens zmiany opon na letnie, tym bardziej jeśli letnia aura w naszym kraju nie trwa relatywnie długo. Często kierowca posiada pojazd wyposażony już w tzw. opony wielosezonowe, czy jednak ich uniwersalność stanowi przewagę nad cechami opon letnich ?

opony letnie 215 65r16

Charakterystyka opon letnich

Najważniejsze cechy, charakteryzujące opony letnie 215 65r16 Miwan to :

– twardsza mieszanka kauczukowa i mniejsza zawartość naturalnego kauczuku, a co za tym idzie większa elastyczność takiej mieszanki,

– mniej nacięć na oponie, 

– duże, solidne żebra i mała głębokość bieżnika,

– większe bloki bieżnika.

Parametry eksploatacyjne opon letnich

Dzięki powyższym cechom, opony letnie mają bardzo dobrą przyczepność, zarówno na suchych, jak i mokrych drogach. Pojazd lepiej zachowuje się na zakrętach oraz przy hamowaniu, niż w przypadku auta wyposażonego w opony zimowe bądź wielosezonowe. Również komfort samej jazdy stoi na dużo wyższym poziomie. Szumy toczenia oraz opory są tutaj niewielkie, a to przekłada się bezpośrednio na mniejsze zużycie paliwa podczas jazdy. Wszystkie te parametry opon letnich 215 65r16 są oczywiście spełnione gdy temperatura powietrza wynosi powyżej 7oC.