Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów – nie tylko dla firm


Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów - nie tylko dla firm

Stale rosnąca popularność samochodów elektrycznych sprawia, że dostosować się muszą nie tylko stacje benzynowe. Rynek elementów potrzebnych do wykonania bezpiecznego miejsca do ładowania akumulatorów cały czas się rozwija, a to oznacza, że wiele elementów ułatwiających instalację ładowarki jest dostępnych na wyciągnięcie ręki. Jak się do tego zabrać?

Zupełnie nowy obiekt

Planując budowę zupełnie nowego obiektu, takiego jak stacja benzynowa, który będzie obejmował także możliwość ładowania ogniw samochodów elektrycznych, inwestor ma dużo więcej czasu. Zanim całość zostanie oddana do użytku, minie dość sporo czasu, oznacza to, że wszystkie elementy można wykonać na miejscu i oszczędzić przy tym znaczną część pieniędzy. Nowe obiekty tego typu powstają jednak raczej rzadko (zwykle przy powstawaniu nowych dróg szybkiego ruchu i autostrad), więc możliwości wylewania betonu na terenie działającej stacji benzynowej są znacznie ograniczone.

fundament bok

Poszerzanie oferty

Idąc z duchem czasu, trzeba dostosować się do nowych potrzeb klientów. W innym wypadku nietrudno utracić obecną klientelę, a co za tym idzie, pieniądze. Zamknięcie stacji często nie wchodzi w grę i właśnie w takich przypadkach dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych elementów. Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów dają możliwość dużej oszczędności czasu, w dodatku bez potrzeby zamykania obiektu na dłuższy czas – a niekiedy bez jakiegokolwiek zamykania stacji. Zamówione elementy dojeżdżają gotowe do osadzenia, więc cały proces jest niezwykle szybki.

fundament góra

Tylko nie remont

Posiadacze aut elektrycznych, którzy zamieszkują mniejsze miasta lub wioski, skazani są na ładowanie ogniw elektrycznych na własnym podwórku. Istnieją różne rodzaje ładowarek dla zastosowań niekomercyjnych. Małe urządzenia montowane na ścianie nie wymagają niczego więcej niż doprowadzenia prądu i odpowiedniego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi (w przypadku instalacji wyprowadzonej na zewnątrz). Istnieją także ładowarki, które muszą zostać osadzone na ziemi. W tym drugim przypadku zastosowanie fundamentów prefabrykowanych dla stacji ładowania samochodów również będzie dużym ułatwieniem. Wyłączenie części podwórka na rzecz schnącego betonu potrafi być niezwykle problematyczne.

Niezależnie od miejsca, skorzystanie z gotowych fundamentów, które pozostaje jedynie osadzić na miejscu, a na nich zainstalować docelowe urządzenie, będzie olbrzymią oszczędnością czasu, a w przypadku zastosowań komercyjnych, często także pieniędzy.