Jakie zalety mają powłoki kwarcowe?


Powłoka kwarcowa to tańsza metoda zabezpieczenia lakieru samochodowego. Jest znacznie mocniejsza oraz lepsza od wosku, lecz nie ma co porównywać jej z ceramiką, jaka jest artykułem o znacznie korzystniejszych właściwościach. Ze względu na wielkie nasycenie rynku różnorodnymi artykułami kwarcowymi, jakich wartości rozpoczynają się choćby już od 200zł. z pewnością każdy odnajdzie coś dobrego dla siebie, gdyż są one dostępne w sprzedaży detalicznej. (ceramikę nakładają jedynie autoryzowane studia detailingowe). Czy więc należałoby zdecydować się na powłoki kwarcowe?

Powłoki kwarcowe

Powłoka kwarcowa https://autokosmetyk.com/powloki-ceramiczne-i-kwarcowe to tańsza opcja ceramiki, prezentująca się nieco skromniejszymi rezultatami, lecz z pewnością znacznie lepszą odpornością i wytrwałością w przyrównaniu do standardowego wosku.

Naturalnie kwarc trzyma się dłużej od wosku, jednak jego żywotność przy codziennym używaniu auta kursuje w granicach jednego roku. Identycznie jak w wypadku warstwy ceramicznej, tak samo tu osiągamy rezultat hydrofobowy, jaki odpycha wodę oraz pozwoli dłużej podtrzymać czystość lakieru.

Powłoki kwarcowe – co należałoby wiedzieć?

Powłoka kwarcowa to forma, składająca się z mikrokryształów kwarcu o grubości 0.5 ~ 1 (μ), więc jednej milionowej milimetra, jakie na skutek aplikacji łączą się z częściami lakieru, tworząc niezwykle odporną warstwę. W trakcie aplikacji ważne okazuje się doskonałe przygotowanie oraz umycie przestrzeni.

Zdarza się, iż przed aplikacją potrzebne jest wykonanie poprawki lakieru, jaka pozwala efektywnie wyeliminować usterki, zmatowienia oraz pozostałe zniszczenia lakieru. Skrupulatność na tymże etapie przekłada się dokładnie na wytrzymałość oraz wrażenia wizualne.

Powłoka kwarcowa może być nakładana nie jedynie na lakier, lecz także na szyby, reflektory szklane oraz plastikowe, felgi oraz pozostałe składniki zrobione z plastiku lub winylu.