Zawsze warto zaopatrzyć się w narzynki do gwintowania


Narzynki to praktyczne i przydatne narzędzia. Ich głównym zadaniem jest wykonanie nacięcia gwintów zewnętrznych. Takie narzędzia zawsze się przydadzą, zarówno w warsztacie samochodowym jak i w dużej fabryce produkcyjnej.
Narzynki do gwintowania zawsze warto jest mieć pod ręką.

Rodzaje narzynek do gwintowania

Jest kilka rodzajów narzynek do gwintowania. Różnią się one kształtem, tym do jakiego materiału są przystosowane oraz tym, czy zrobią nacięcie od razu za pierwszym razem czy w dwóch etapach.

Narzynki do zadań specjalnych

Narzynki do gwintowania (tutaj) to urządzenia do zadań specjalnych. Przeznaczone do robienia nacięć w różnego rodzaju materiałach są od razu u producenta naznaczane specjalnymi kolorami, które przypisane są do danych materiałów.
Jest to bardzo istotne, ponieważ wykonanie otworu do gwintowania, przez narzynkę przeznaczoną do innego materiału powoduje uszkodzenie ostrzy danej narzynki.
Narzynka posiada część skrawającą, jest to tak zwany nakrój. Ta część znajduje się po dwóch stronach narzędzia. Nakrój wykonany jest pod danym kątem a wszystko to dlatego by można było, jak najprościej i najłatwiej, wprowadzić ją do jakiejkolwiek powierzchni.

Wydłużona żywotność narzynek

Narzynki do gwintowania powinny być używane według wskazań ich możliwości. Ponadto każda narzynka posiada swoją średnicę oraz określoną grubość. Czasami takie narzynki posiadają na swojej powierzchni specjalne nacięcia, które pozwalają ścisnąć ostrze narzynki i wykonać nowe. W ten sposób można sprawić, że żywotność danej narzynki znacznie się wysłuży.