Jak wybrać opony zimowe 215/60 r16?


opony zimowe

Opony zimowe wpływają nie tylko na komfort naszej jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W związku z tym nad ich zakupem należy zastanowić się jeszcze przed pojawieniem się pierwszych opadów śniegu, ograniczając w ten sposób ryzyko wypadków i kolizji na drogach. Dobierając opony zimowe, należy uwzględnić określone parametry, ponieważ opony różnią się między sobą rozmiarami. 

Oznaczenie opony

Każda opona oznaczona jest w określony sposób, co ułatwia jej dopasowanie do konkretnego samochodu. Znajomość poszczególnych znaków w zapisie jest niezbędna, aby zakupić odpowiedni rodzaj opon zimowych. Opony zimowe 215/60 R16, podobnie jak pozostałe rodzaje, przeznaczone są wybranej grupy samochodów, których budowa umożliwia ich poprawne zamontowanie. Znajdziesz je na stronie https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=215/60%20R16.

Opony zimowe 215/60 R16- co oznacza ten zapis?

Zapis 215/60 R16 obowiązuje w całej Europie i znajduje powszechne zastosowanie w opisie gabarytów ogumienia samochodowego. Umieszczony jest z boku każdej opony. Poszczególne elementy zapisu oznaczają:

Opony zimowe 215/60 R16 dostosowane są dodatkowo do specyficznych warunków panujących zimą.