Opony zimowe Kleber Krislap HP3


opona zimowa kleber

Flagowym modelem zimówek francuskiej firmy są aktualnie opony Krislap HP3. Warto się im bliżej przyjrzeć, ponieważ to bardzo przyzwoity produkt, oferowany w stosunkowo niewysokiej cenie.

Jak tworzy się opony zimowe Kleber?

Przy tworzeniu projektu opon zimowych Kleber Krislap HP3, pod uwagę wzięto przede wszystkim zachodzące obecnie zmiany klimatyczne. Francuska firma Kleber od lat obserwuje, jak kształtuje się zima w naszej części świata i w jakim kierunku przebiegają zmiany. Pozwala to projektować i produkować zimówki, których parametry będą możliwie jak najlepiej dopasowane do zmiennych warunków atmosferycznych, czyli takich, jakie obecnie dominują zimą w Europie.
Model Krislap HP3 to najbardziej zaawansowana spośród aktualnych propozycji Francuzów. Jednak te same standardy obowiązują również przy produkcji nieco niższych modeli, przeznaczonych dla mniej wymagających kierowców, np. tych, którzy jeżdżą tylko po mieście.

Opony zimowe Kleber w praktyce

Opony zimowe Kleber Krislap HP3 to bardzo dobry przykład zimówek, dostosowanych do nowych warunków. Samochód wyposażony w takie opony jest przygotowany zarówno na nagłe i intensywne opady śniegu, niskie temperatury utrzymującej się niekiedy przez kilkanaście lub kilkadziesiąt dni z rzędu oraz częste roztopy. To właśnie błoto pośniegowe jest największym wrogiem opon zimowych i niekiedy zdarza się, że dobrze przygotowana na zimę opona, wykonana z mieszanki, która świetnie zachowuje się w niskich temperaturach, nagle traci przyczepność w momencie, gdy na drodze pojawia się błoto pośniegowe. Na szczęście wszystkie opony zimowe Kleber wolne są od tej wady. Zastosowano przy ich produkcji mieszankę, która sprawia, że auto zachowuje się bardzo dobrze nawet na mokrej powierzchni.